Šéfová a kurátor Hidden Gallery na stopě po více i méně skrytých jménech, místech a dílech současné umělecké scény. Rozhovory s umělci, umělkyněmi a všemi, kdo mají co říct o jejich práci, motivaci, myšlenkách nebo o tom, jestli mají na vernisážích radši chlebíčky nebo foie gras. Nové díly nárazově a organicky, podle toho, kdy přijde inspirace.

︎︎
The next episode of the Hidden podcast belongs to Chloé Milos Azzopardi - a French photographer and artist whose exhibition can be seen at Hidden Bořivojova until 27 May. We talked about topics such as finishing work, how to avoid impostor syndrome as an artist or how to cope with rejection, the desire to teach photography or the endless poetry of Andrei Tarkovsky's work.
Po kratší přestávce jsme zpátky s dalším dílem Hidden podcastu, tentorkát s výraznou osobností české umělecké scény Janem Gemrotem. Povídali jsme si s ním třeba o vztahu k jeho starým obrazům, (ne)potřebě hledání motivace k malování, pořádku v ateliéru, nesnášení vernisáží nebo o bourání předsudků vůči současné generaci mladých malířů.
Nemožné se ale stalo skutečností, a tak jsme se začátkem ledna stali prvním “médiem”, kterému se podařilo získat audio rozhovor s tímto inspirativním českým malířem, básníkem, spisovatelem, skladatelem a všestranným renesančním člověkem, který svými díly a fascinujícím příběhem způsobil na české umělecké scéně nevídaný rozruch.
Povídali jsme si s ním o celoživotní fascinaci Richardem Wagnerem, nedůležitosti originality, tvorbě v izolaci, návratech k sobě, potřebě vařit přesně podle receptů, hledání umění na instagramu nebo úzkosti z léta a horka. 

This year we’ve gone international!
Our 11th episode belongs to the first Hidden artist of 2022 - Milanese (non)photographer @alexa.sonsino. We were talking about asking for permission before taking someone’s picture, reality of working in the fashion industry in Milan, not having the time to buy a new camera, using iPhone for shooting campaigns of big fashion brands, differences between Northern & Southern Italy or the Clan of Gucci dissatisfaction.Tak se to fakt stalo. Během letošního roku se nám podařilo natočit deset podcastů. Ten desátý jubilejní patří skvělé ilustrátorce Nikole Logosové, jejíž výstava proběhla v Hidden vitrínkách na Florenci letos v září. Povídali jsme si s ní třeba o přání mít knížku v Happy Mealu, dokumentování cest do světových metropolí, o zeměpisu, satinýrce z 3D tiskárny, výrobě praktických dárků k Vánocům, Duně, přehledu řeckých příbuzných v českém šoubyznysu nebo Miroslavu Šaškovi. Devátý díl Hidden podcastu patří Oldřichu Bystřickému. S malířem, fotografem, performerem, edukátorem a vášnivým sběratelem všeho krásného Oldřichem jsme si povídali třeba o jeho autoportrétech vznikajících na schodišti ve Veletržáku, o kultuře reprodukcí, škůdcích pokojových rostlin, udržitelnosti umění, ostrých nožích, českém vkusu nebo jeho sbírce svetrů.Oskar Hořánek je jedním z prvních umělců, kteří loni zahájili fungování galerie Hidden v Bořivojově v rámci výstavního bloku Petrblok #1. V osmém dílu Hidden podcastu jsme si s ním povídali třeba o příliš dlouhé karanténě na chalupě, večírcích v restaurátorském ateliéru, výrobě železných dveří pro Kunsthalle, opravě koupelny u Otto M. Urbana nebo o tom, proč neportrétuje své spolužáky.Sedmý díl Hidden podcastu s Mai Rajchlovou už nadobro uzavírá náš srdcový blok studentů kresby Petrblok #2. Povídali jsme si třeba o formování identity bez nálepkování, terapii, vztahu k vlastnímu tělu, rozhodovací paralýze jako syndromu gymnaziálních studentů, lásce ke kafi nebo trollení na Tinderu. 
Nový díl Hidden podcastu s Karolínou Netolickou je nepřekvapivě značně zaměřen na faunu. Se studentkou šestého ročníku kresby jsme si ale povídali i o tom, jaké je to jít na AVU z gymplu, proč by se nádobí mělo umývat a uklízet co nejpomaleji, o nočních toulkách za inspirací nebo o tom, jaké mýdlo je na umývání neumytelného pastelu z rukou nejlepší. Rozhovor s Matějem Pokorným byl tak intenzivní zážitek, že jsme si nakonec povídali skoro čtyři a půl hodiny. Vy si můžete poslechnout zhruba dvě a půl toho nejzajímavějšího o jeho experimentální filmové tvorbě, obrazech, které jsou nahlas, celoživotních zkušenostech s ADHD, podobách dumání nebo lásce ke koupelím.
Jiřího Petrboka snad ani není nutné nějak zdlouhavě představovat. S etablovaným představitelem současného českého umění jsme se bavili třeba o přátelství s jeho studenty, holotropním dýchání, pandemickém pečení rohlíků, obdivu Gucci, opouštění AVU, experimentální hudbě nebo o nákupu farmářské zeleniny.
Spousta zásadních věcí na světě existuje ve trojicích. Tři veteráni, Bee Gees, smrt, láska, chcaní, Florenc, Gotham, Traum a nově už i díly Hidden podcastu. Hostem nejnovější epizody byl ilustrátor, hudebník a kamarád Tomáš Motal, se kterým jsme si povídali třeba o jeho začátcích v dětském sboru, Freddiem Mercurym, půjčovnách VHSek, zpívání cestou z hospody, koncertní euforii nebo fototuristice. Trochu unavený rozjezd, o to lepší dojezd. A když budete chtít nějaké Tomášovy věci vidět, není nic jednoduššího než zavítat k Hidden vitrínkám do vestibulu metra Florenc, kde do konce června najdete jeho výstavu.

Další díl Hidden podcastu se studentem, malířem, zpěvákem a digitálním věrozvěstem Martinem Kolářem o začátcích na AVU, oscilací mezi digitálem a klasikou v kresbě i v hudbě, o NFTčkách, starých mistrech, Kurtovi Cobainovi a Jirkovi Kornovi.


První slavnostní (a možná trochu rozpačitý) díl Hidden podcastu s umělkyní, milovnicí koček a sběračkou větví Annou Ruth o lese, umění, romantizaci duševní nepohody, životě ve městě nebo potřebě vést si deníky

Bořivojova 106
Praha 130 00
Czech Republic


︎    ︎