Šéfová a kurátor Hidden Gallery na stopě po více i méně skrytých jménech, místech a dílech současné umělecké scény. Rozhovory s umělci, umělkyněmi a všemi, kdo mají co říct o jejich práci, motivaci, myšlenkách nebo o tom, jestli mají na vernisážích radši chlebíčky nebo foie gras. Nové díly nárazově a organicky, podle toho, kdy přijde inspirace.

︎︎

Devátý díl Hidden podcastu patří Oldřichu Bystřickému. S malířem, fotografem, performerem, edukátorem a vášnivým sběratelem všeho krásného Oldřichem jsme si povídali třeba o jeho autoportrétech vznikajících na schodišti ve Veletržáku, o kultuře reprodukcí, škůdcích pokojových rostlin, udržitelnosti umění, ostrých nožích, českém vkusu nebo jeho sbírce svetrů.Oskar Hořánek je jedním z prvních umělců, kteří loni zahájili fungování galerie Hidden v Bořivojově v rámci výstavního bloku Petrblok #1. V osmém dílu Hidden podcastu jsme si s ním povídali třeba o příliš dlouhé karanténě na chalupě, večírcích v restaurátorském ateliéru, výrobě železných dveří pro Kunsthalle, opravě koupelny u Otto M. Urbana nebo o tom, proč neportrétuje své spolužáky.Sedmý díl Hidden podcastu s Mai Rajchlovou už nadobro uzavírá náš srdcový blok studentů kresby Petrblok #2. Povídali jsme si třeba o formování identity bez nálepkování, terapii, vztahu k vlastnímu tělu, rozhodovací paralýze jako syndromu gymnaziálních studentů, lásce ke kafi nebo trollení na Tinderu. 
Nový díl Hidden podcastu s Karolínou Netolickou je nepřekvapivě značně zaměřen na faunu. Se studentkou šestého ročníku kresby jsme si ale povídali i o tom, jaké je to jít na AVU z gymplu, proč by se nádobí mělo umývat a uklízet co nejpomaleji, o nočních toulkách za inspirací nebo o tom, jaké mýdlo je na umývání neumytelného pastelu z rukou nejlepší. Rozhovor s Matějem Pokorným byl tak intenzivní zážitek, že jsme si nakonec povídali skoro čtyři a půl hodiny. Vy si můžete poslechnout zhruba dvě a půl toho nejzajímavějšího o jeho experimentální filmové tvorbě, obrazech, které jsou nahlas, celoživotních zkušenostech s ADHD, podobách dumání nebo lásce ke koupelím.
Jiřího Petrboka snad ani není nutné nějak zdlouhavě představovat. S etablovaným představitelem současného českého umění jsme se bavili třeba o přátelství s jeho studenty, holotropním dýchání, pandemickém pečení rohlíků, obdivu Gucci, opouštění AVU, experimentální hudbě nebo o nákupu farmářské zeleniny.
Spousta zásadních věcí na světě existuje ve trojicích. Tři veteráni, Bee Gees, smrt, láska, chcaní, Florenc, Gotham, Traum a nově už i díly Hidden podcastu. Hostem nejnovější epizody byl ilustrátor, hudebník a kamarád Tomáš Motal, se kterým jsme si povídali třeba o jeho začátcích v dětském sboru, Freddiem Mercurym, půjčovnách VHSek, zpívání cestou z hospody, koncertní euforii nebo fototuristice. Trochu unavený rozjezd, o to lepší dojezd. A když budete chtít nějaké Tomášovy věci vidět, není nic jednoduššího než zavítat k Hidden vitrínkám do vestibulu metra Florenc, kde do konce června najdete jeho výstavu.

Další díl Hidden podcastu se studentem, malířem, zpěvákem a digitálním věrozvěstem Martinem Kolářem o začátcích na AVU, oscilací mezi digitálem a klasikou v kresbě i v hudbě, o NFTčkách, starých mistrech, Kurtovi Cobainovi a Jirkovi Kornovi.


První slavnostní (a možná trochu rozpačitý) díl Hidden podcastu s umělkyní, milovnicí koček a sběračkou větví Annou Ruth o lese, umění, romantizaci duševní nepohody, životě ve městě nebo potřebě vést si deníky

Bořivojova 106
Praha 130 00
Czech Republic


︎    ︎